Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Exacte vakken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 04-10-2002, 08:49
Joyce
Avatar van Joyce
Joyce is offline
ik moet nog 2sommen hw doen ik snap het niet en je moet het af hebben anders wordt je er uitgegooid wil iemand dit voor me oplossen alvast bedankt hoor!!

15. een koffiefabrikant heeft berekend dat hij voor een kofferset netto 2.55 m2 (vierkante meter) skai verwerkt. bij de fabricage ontstaat 15% afval. skai kost 40euro per m2. het afval kan worden verkocht voor 10euro per m2. bereken de grondstofkosten van het verbruikte skai per kofferset

nettoverbruik: 85%=
brutovernruik: 100%=
afval:15 %=
grondstoffen brutoverbruik:
opbrengsten afval:
grondstofkosten per kofferset:



som16.

in een bedrijf wordt ruwe grondstof verwerkt tot eindproduct. de grondstof kost 6euro per kg. bij de verwerking ontstaat 28% afval. het afval kan worden verkocht voor 2euro per kg. bereken de grondstofkosten van 1kg eindprodukt.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 04-10-2002, 09:16
Somari
Somari is offline
15. een koffiefabrikant heeft berekend dat hij voor een kofferset netto 2.55 m2 (vierkante meter) skai verwerkt. bij de fabricage ontstaat 15% afval. skai kost 40euro per m2. het afval kan worden verkocht voor 10euro per m2. bereken de grondstofkosten van het verbruikte skai per kofferset

nettoverbruik: 85%= 2.55 m2
brutovernruik: 100%= 2.55 X 0.85= 3 m2
afval:15 %= 0.45 m2
grondstoffen brutoverbruik: 3 X 40= 120 euro
opbrengsten afval: 0.45 X 10 = 4.50 euro
grondstofkosten per kofferset: 120 - 4.5 = 115.5 euro



som16.

in een bedrijf wordt ruwe grondstof verwerkt tot eindproduct. de grondstof kost 6euro per kg. bij de verwerking ontstaat 28% afval. het afval kan worden verkocht voor 2euro per kg. bereken de grondstofkosten van 1kg eindprodukt.

er is dus 1/(1-0.28)= 1.39 kg nodig= 8.33 euro
en er wordt .39 kg verkocht= 0.78 euro
dus per kg kost het uiteindelijk 7.55 euro
__________________
Somari
Met citaat reageren
Oud 04-10-2002, 09:21
Joyce
Avatar van Joyce
Joyce is offline
yes bedankt!!!

ik zal ook zelf ff kijken of ik het nu wel snap

groetjes joyce
Met citaat reageren
Oud 04-10-2002, 17:28
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Citaat:
Somari schreef:
15. een koffiefabrikant heeft berekend dat hij voor een kofferset netto 2.55 m2 (vierkante meter) skai verwerkt. bij de fabricage ontstaat 15% afval. skai kost 40euro per m2. het afval kan worden verkocht voor 10euro per m2. bereken de grondstofkosten van het verbruikte skai per kofferset

nettoverbruik: 85%= 2.55 m2
brutovernruik: 100%= 2.55 X 0.85= 3 m2
Je berekening voor het brutoverbruik klopt niet. Er geldt:85%= 2.55 m2, dus 100%=2,25/85*100=225/85=45/17=2,65 m2. Er is 15% afval, wat neerkomt op 2,25/85*15=0,45*15/17=0,40 m2. Voor het brutoverbruik bedragen de kosten 40*45/17=1800/17=€105,86. De opbrengsten voor het afval bedragen 10*0,45*15/17=4,5*15/17=67,5/17=€3,97. Voor de grondstofkosten vinden we nu een bedrag van (1800-67,5)/17=1732,5/17=€101,91.
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Oud 04-10-2002, 20:32
Joyce
Avatar van Joyce
Joyce is offline
Citaat:
Somari schreef:
15. een koffiefabrikant heeft berekend dat hij voor een kofferset netto 2.55 m2 (vierkante meter) skai verwerkt. bij de fabricage ontstaat 15% afval. skai kost 40euro per m2. het afval kan worden verkocht voor 10euro per m2. bereken de grondstofkosten van het verbruikte skai per kofferset

nettoverbruik: 85%= 2.55 m2
brutovernruik: 100%= 2.55 X 0.85= 3 m2
afval:15 %= 0.45 m2
grondstoffen brutoverbruik: 3 X 40= 120 euro
opbrengsten afval: 0.45 X 10 = 4.50 euro
grondstofkosten per kofferset: 120 - 4.5 = 115.5 euro



som16.

in een bedrijf wordt ruwe grondstof verwerkt tot eindproduct. de grondstof kost 6euro per kg. bij de verwerking ontstaat 28% afval. het afval kan worden verkocht voor 2euro per kg. bereken de grondstofkosten van 1kg eindprodukt.

er is dus 1/(1-0.28)= 1.39 kg nodig= 8.33 euro
en er wordt .39 kg verkocht= 0.78 euro
dus per kg kost het uiteindelijk 7.55 euro

je had het goed hoor ik was trotse eigenaar van jou gewerkte maakt.. alles perfecto thnx en nog bedankt voor je hulp
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Liefde & Relatie help me!
stardust1906
2 15-04-2010 16:30
Muziek what your waiting voor- help
Scars Reamain
6 20-02-2005 12:07
Liefde & Relatie Lang verhaal,maar O zo belangrijk voor mij als jullie me helpen!
Williams
46 03-09-2003 20:42
Muziek [help] kan jij me helpen?
CrazyIkke
13 14-07-2003 12:02
Liefde & Relatie Is dit uit vriendschap?
Mij2003
20 07-02-2003 09:38
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen Kan iemand me helpen voor Nederlands??
Bezeke
3 28-04-2001 08:50


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:56.