Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Algemene schoolzaken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 14-11-2002, 10:28
man pis = back
man pis = back is offline
Hoi, is er iemand die Informatica & Informatiekunde op HBO niveau doet? Kan diegeen mij misschien vertellen of dat een beetje leuk is? Ik hou wel van computers, maar dan meer met software werken, webdesign enzo, niet programmeren... thnx
__________________
Ik zeik jullie allemaal onder, maar kick me niet A.U.B.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 14-11-2002, 15:03
$@nd€r $@l@m@nd€r
$@nd€r $@l@m@nd€r is offline
Als je met software wil werken en webdesignen, zul je toch ook moeten leren programmeren? Zelfs iets simpels als HTML, een opmaaktaal. Dat is dan geen programmeren maar het lijkt er toch veel op. Ik ben bang (niet dat ik dat zelf jammer vind) dat je er eigenlijk niet omheen kan draaien.

Bij alle opleidingen (Informatica/Informatiekunde/Hogere Informatica/Technische Informatica) krijg je programmeerlessen.

Of bedoel je dat je meer de grafische weg op wilt? De Hogeschool Rotterdam heeft een opleiding Grafimediatechnologie, een mix van Informatica en grafische dingen, lees ik in de brochure.
Met citaat reageren
Oud 14-11-2002, 16:02
Verwijderd
of zoiets, net zoiets denk ik als wat s@nder noemt

kijk op de hka site voor nog meer opleidingen op dit gebied enzo. (dit is ook v.d. hka)

--------------------------
Grafisch Ontwerpen

Coördinator: Rein Houkes


De opleiding Grafisch Ontwerpen leidt op tot een ontwerper voor gedrukte, audiovisuele of interactieve media. Als grafisch ontwerper ben je werkzaam bij een ontwerpbureau of bij een ontwerpafdeling van een bedrijf. Ook zijn er veel ontwerpers werkzaam binnen een eigen zelfstandige ontwerppraktijk. Om dit beroep goed te kunnen uitoefenen word je niet alleen in kennis gesteld van de technologische ontwikkelingen binnen het vakgebied, maar word je gestimuleerd deze zinvol te gebruiken in een communicatief concept. Analyse, onderzoek, intuïtie, creatief oordeelsvermogen, gevoel voor en kennis van grafische tekens, maar ook de psychologische en maatschappelijke betekenis van visuele communicatie, spelen daarbij een belangrijke rol.

De studie concentreert zich op ideevorming, het formuleren en onderzoeken van typografisch en beeldende probleemstellingen, individuele beeld- en vormontwikkeling voor een functionele communicatie. Met het oog op de toenemende invloed van nieuwe elektronische media leer je ook de toepassingsmogelijkheden hiervan kennen bij informatieoverdracht. Naast de kerngebieden typografie en grafisch ontwerpen, is er binnen de studie aandacht voor fotografie en illustratie. De studie bied je middels een individueel studietraject de mogelijkheid je in de laatste twee studiejaren te specialiseren binnen één van de drie genoemde gebieden. Je kunt de studie zowel in voltijd als deeltijd doen.

Het eerste studiejaar is informatief en oriënterend van aard. Je leert de grondbeginselen van typografie en grafisch ontwerpen. Vakken zijn: tekenen, beeldgrammatica, typografie, grafisch ontwerpen, ontwerpmethodiek, ruimtelijk ontwerpen, audiovisueel ontwerpen, fotografie, kunstgeschiedenis, computervaardigheden en druktechnieken.

Het tweede studiejaar is onderzoekend en verdiepend van aard. Door elementaire ontwerpopdrachten leer je een persoonlijke beeldtaal te ontwikkelen.

Het derde studiejaar is praktijkgericht. Het onderwijs geconcentreerd zich op de analyse van praktische ontwerpvraagstellingen en de vertaling daarvan in een persoonlijk, visueel concept.

Het vierde studiejaar vormt de eindstudie waarin je stage loopt, een scriptie schrijft en een drietal ontwerpopdrachten als afstudeerprojecten uitwerkt.

----------------------
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:43.