Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Nieuws, Achtergronden & Wetenschap
Topic gesloten
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 14-09-2003, 19:00
Isa
Avatar van Isa
Isa is offline
Citaat:


Scherpe kritiek op
plan uitzetten Arafat



JERUZALEM - Over de hele wereld is gisteren met scherpe kritiek gereageerd op de Israëlische plannen om de Palestijnse president Yasser Arafat te verbannen. In de Palestijnse gebieden gingen duizenden sympatisanten van Arafat de straat op om te protesteren tegen de mogelijke uitzetting van hun leider.






Steunbetuiging in Ramallah voor Arafat. Foto: ANP


De kritiek op de plannen van Israel kwam gisteren onder meer van Rusland, China en de Arabische Liga. China wees erop dat Arafat democratisch is verkozen. Rusland noemde een eventuele uitzetting 'een serieuze politieke fout'. Secretaris-generaal Kofi Annan van de Verenigde Naties zei dat de verbanning van Arafat 'niet wijs' zou zijn.

De Europese Unie keerde zich donderdag al tegen de het plan van Israël, evenals de Verenigde Staten, dietoch bepaald geen vriend zijn van de Palestijnse leider. De VS zien Arafat weliswaar als een obstakel, maar geloven niet dat diens verbanning een oplossing is voor de crisis in het Midden-Oosten. De Europese Commissie noemde het besluit gisteren een 'verschrikkelijke fout', en gaf aan dat het gewoon contact blijft houden met Arafat.

In de Palestijnse gebieden werd met woede gereageerd op het Israelische principebesluit. De terreurorganisatie Al-Aqsa Martelaren Brigades, dreigde gisteren 'overal aan te vallen', als Arafat daadwerkelijk wordt verbannen. Rond de Tempelberg zette de Israëlische politie na het vrijdaggebed onder meer traangas in om stenen gooiende jongeren te verjagen. Bij de rellen raakten vier Israëlische politie-agenten gewond.

Arafat reageerde gisteren opnieuw uitdagend op de plannen. Hij riep honderden aanhangers rond zijn kantoor in Ramallah op zich te verzetten tegen elke poging hem te ontvoeren.

Ook elders in de Arabische wereld werd met woede op de aangekondigde maatregel gereageerd. De Arabische Liga zei gisteren dat de verbanning van Arafat 'rampzalige' gevolgen zal hebben voor de hele regio. Onder meer Egypte en Jemen riepen alle landen die tegen het uitzetten van Arafat zijn op er bij Israël op aan te dringen de beslissing terug te draaien.

Het Israëlische veiligheidskabinet stemde donderdag in principe in met de verwijdering van Arafat, omdat de Palestijnse leider een 'obstakel voor de vrede' zou zijn. Minister Mofaz van Defensie noemde het gisteren een 'historische fout' dat de Palestijnse leider niet al veel eerder met geweld uit zijn ambt was gezet. De strijdkrachten hebben nu het groene licht om Arafat uit te zetten op een moment dat geschikt wordt geacht.

De krant Jerusalem Post meldde dat een speciale eenheid van het Israëlische leger al anderhalf jaar klaarstaat om Arafat te ontvoeren. De elitemilitairen zouden hem met een helikopter naar een Noord-Afrikaans land moeten vervoeren. Arafat verbleef tot 1994 in ballingschap in het Noord-Afrikaanse Tunesië.

Onder de Israëlische bevolking lijkt brede steun te zijn voor een harde aanpak van Arafat. Eén op de drie Israëli's ziet de Palestijnse leider liever dood, zo bleek uit een opiniepeiling die de krant Yediot Aharonot gisteren publiceerde.

Nog eens 23 procent is voor de verwijdering van Arafat uit de Palestijnse gebieden. Ruim 20 procent wil dat de Palestijn blijft vastzitten in zijn hoofdkwartier in Ramallah, zoals nu het geval is. Slechts 15 procent vindt dat Arafat zich vrij moet kunnen bewegen en dat Israël weer met hem moet gaan praten over vrede. DPA/AFP
#
wat verschrikkelijks heeft die kankersharon nu weer verzonnen
Advertentie
Oud 14-09-2003, 19:09
Atje85
Atje85 is offline
ze willen m dood
Oud 14-09-2003, 19:12
Isa
Avatar van Isa
Isa is offline
moeten ze vooral doen krijgen ze heel de wereld op hun dak
Oud 14-09-2003, 19:29
Verwijderd
Dit was al dagen bekend, ze willen hem zelfs misschien gaan vermoorden. Dit geeft duidelijk weer wat voor tuig er in Israel zit
Oud 14-09-2003, 19:38
Aesar
Aesar is offline
Dit is echt dom ,zo gaan alleen meer palestijnen zich verzetten tegen de isrealische bezetter
__________________
Naar de overwinning, altijd!
Oud 14-09-2003, 19:39
Atje85
Atje85 is offline
Citaat:
Gauloises schreef op 14-09-2003 @ 20:29:
Dit was al dagen bekend, ze willen hem zelfs misschien gaan vermoorden. Dit geeft duidelijk weer wat voor tuig er in Israel zit
t grappige is ook dat ik nooit een israelier ofzo zie die tegen deze regering is.
Oud 14-09-2003, 19:48
naam onbekend
Avatar van naam onbekend
naam onbekend is offline
Citaat:
Kenny McCormick schreef op 14-09-2003 @ 20:00:
wat verschrikkelijks heeft die kankersharon nu weer verzonnen
Rustig, rustig, denk om je bloeddruk. Rustig blijven ademen, koppeling laten opkomen, gas geven en koppeling rustig weer loslaten.

ontopic: het zou bepaald geen handige zet zijn van Israël (om het maar eens heel voorzichtig uit te drukken). Het zou alleen maar meer kwaad bloed zetten bij de Palestijnen en in de rest van het Midden-Oosten, met alle gewelddadige gevolgen van dien.
__________________
There's no such thing as a winnable war, it's a lie we don't believe anymore | Met rijbewijs! :cool:
Oud 14-09-2003, 19:53
Gatara
Avatar van Gatara
Gatara is offline
http://forum.scholieren.com/showthre...hreadid=591245
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
Advertentie
Topic gesloten


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:25.