Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 01-10-2004, 07:57
mystress-darqyr
Avatar van mystress-darqyr
mystress-darqyr is offline
Hoe de verkiezingen in Nederland gaan weet iedereen(als het goed is) maar hoe gaan ze in Engeland? er zijn zeker wel verschillen tussen.
In Engeland wordt al na 1 dag de samenstelling van de regering bekend gemaakt. In Engeland zijn het aantal zetels niet gelijk aan het procent aan stemmen en zo zijn er nog wel meer verschillen te noemen.
Waarom zijn deze dingen anders? Weet je nog meer voorbeelden van verschillen? Welk systeem is volgens jou beter, het Engelse of het Nederlandse?
__________________
accidentally in love
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 03-10-2004, 22:15
Agamemnon
Avatar van Agamemnon
Agamemnon is offline
Ze hebben daar geloof ik een districtenstelsel...
__________________
"War is a crime. Ask the infantry and ask the dead."
Met citaat reageren
Oud 04-10-2004, 12:29
memory
Avatar van memory
memory is offline
In Engeland geldt het "the winner takes all" systeem. Dat houdt in dat de winnaar in een bepaald district alle zetels van dat district krijgt; de tweede en derde krijgen niets ook al hebben ze maar 1% minder behaald. Het gevolg is dat alleen de echt grote partijen stand houden. Er zijn dan ook maar twee grote partijen (Labour en Tories) en één middelmatige (Social-Democrates).
Met citaat reageren
Oud 10-10-2004, 13:59
sylvia1226
sylvia1226 is offline
voor elk land zijn de verkiezingen anders en kun je aanvankelijk niet echt een keuze maken welke je nou beter vind omdat je meestal niet echt een beeld heb hoe het werkelijk gaat in engeland dus zou je eigenlijk voor nederlands kiezen hoewel die er ook niks van bakken natuurlijk
Met citaat reageren
Oud 10-10-2004, 15:05
Verwijderd
ik vind het nederlandse systeem beter, heb je veel meer eerlijkheid. het engelse systeem is gelijk alles of niets, niet eerlijk tegenover andere kiezers.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:45.