Hoi,
ik heb een -naar mijn noobmening- vreemd probleem

Ik ben er niet helemaal zeker van of dit hardware of software is, maar ik gok op software.
Vanmorgen heb ik mijn computer gebruikt zoals normaal, zonder enige problemen. Ik was een film aan het kijken, toen de stroom uitviel thuis (dat had niks met de computer te maken overigens, was door verbouwing). Daardoor is de computer een paar keer aan en uitgegaan, vrij kort achter elkaar.
Toen ik 'm net weer aanzette, ging het opstarten als normaal. Eenmaal ingelogd werd er aangegeven dat er nieuwe hardware gedetecteerd was, het zou gaan om de videokaart. Alleen zit die er al ruim een half jaar in (zonder problemen)?
Mijn schermresolutie staat anders en kan niet meer op de vorige stand (wel op een aantal andere resoluties, maar ik had voorheen 1150 oid x iets, weet niet precies. Die staat er niet meer tussen als optie nu). Films haperen en als ik bijvoorbeeld op de indexpagina naar beneden scroll zie ik een lijn lopen vanaf waar ie het scherm ververst zeg maar, kan het niet goed uitleggen maar het is vrij hinderlijk (heb geprobeerd een screenshot te maken, daarop zie je het niet). Ook is het allemaal langzamer geworden (zelfs de muis hapert), terwijl ik niet goed snap wat er aan de hand is
Systeem:
AMD Athlon 64, 1800 mhz, 2800+
k8v chipset
1536 mb ddr sdram
windows xp home
Nvidea geforce 6200 se
Heb geprobeerd de hardware gewoon te installeren, de videokaart dus, maar dan krijg ik een waarschuwing dat xp instabiel zou kunnen worden, dus maar even afgekapt, wilde eerst even horen of jullie wisten wat ik hier mee moet.
Suggesties?
Bij voorbaat dank