Rustig
Uuh, voor een telefoonaansluiting (inbelverbinding) heb je eerst een modem nodig en daarna eventueel een router.
Er gaat een coax-kabel het modem in en komt er als een netwerkkabel (RJ45) uit, zeg maar. In princiepe kun je daar direct een computer op aansluiten, maar als je meerdere computers thuis hebt moet je eerst nog een router ertussen zetten.
Of je routers kunt gebruiken bij een inbelverbinding, dat ligt aan de router, maar meestal niet. Omdat sommige routers een ingebouwd modem hebben, heb je daar dus geen apart modem en aparte router bij nodig.
Of die gast hem voor zijn inbelnetwerk kan gebruiken ligt dus aan jouw router, als die een ingebouwd modem heeft wel. En als hij dat niet heeft niet. (duh

)
En dit had op hardware gemoeten, denk ik.