Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Lichaam & Gezondheid
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 21-09-2002, 12:36
Desp
Desp is offline
Ik hoorde laatst dat dit alleen maar bij jongens/mannen voor komt en dat vrouwen alleen drager zijn van deze aandoening.

Is er dan een duidelijke verklaring waarom vrouwen deze aandoening niet kunnen krijgen? Zij hebben toch immers ook stollingsfactoren in hun bloed?
En is er misschien een vrouwelijke variant van hemofilie?
Met citaat reageren
Oud 21-09-2002, 13:24
utopian me
utopian me is offline
tja, weet het niet precies, maar heeft iets met het x- en y-chromosoom te maken.. het komt alleen maar voor bij het x-chromosoom. vrouwen hebben er daarom geen of niet veel last van omdat de andere x-chromosoom dat opheft ofzo..
don't kill me if i'm wrong maar zoiets was het volgens mij als iemand anders iets heel anders denkt te weten verbeter mij gerust..
__________________
Dus daar liep ik als in een sprookje, toen ik een man met konijn tegenkwam. Het konijn liep weg. 'Ach, dat doet ie wel vaker' zei de man.
Met citaat reageren
Oud 21-09-2002, 21:25
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Misschien heb je hier iets aan: http://www.erfelijkheid.nl/zena/hemof.php
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Oud 27-09-2002, 22:32
REIE
Avatar van REIE
REIE is offline
Citaat:
utopian me schreef:
tja, weet het niet precies, maar heeft iets met het x- en y-chromosoom te maken.. het komt alleen maar voor bij het x-chromosoom. vrouwen hebben er daarom geen of niet veel last van omdat de andere x-chromosoom dat opheft ofzo..
don't kill me if i'm wrong maar zoiets was het volgens mij als iemand anders iets heel anders denkt te weten verbeter mij gerust..
Hemofilie is een resessief gen op de X chromosoom.
Mannen hebben XY als paar, dus als er op X bloederziekte zit, zal het kind hemofilie hebben. Vrouwen hebben XX als geslachtschromosomen. Mocht een meisje van één van de ouders hemofilie erfen dan kan het dragen zijn, maar heeft ze geen hemofilie, aangezien haar andere X chromosoom een tegengen heeft voor bloederziekte.

X' is drager van homofilie.

Een vrouw, drager, met X'X en een vrouw en een man XY krijgen een kind.
Een meisje is 1/2 kans op drager X'X/XX, een jongen 1/2 kans ziek X'Y/XY

Een vrouw met XX en een man, ziek, X'Y krijgen een kind.
Een meisje is 1/2 kans op drager X'X/XX, een jongen 2/2 kans gezond XY/XY

Een vrouw, ziek, met X'X' en een man XY krijgen een kind.
Een meisje is 2/2 kans op drager X'X/X'X, een jongen 2/2 kans ziek X'Y/X'Y

Een vrouw, ziek, met X'X' en een man, ziek, X'Y krijgen een kind.
Een meisje is 2/2 kans op ziek X'X'/X'X', een jongen 2/2 kans ziek X'Y/X'Y

Dit is vaag, maak anders een vierkant van Punett (vraag je leraar bio) Een drager is nog niet ziek, deze heeft enkel 1 resessief gen, en 1 dominant gen die het ongdaan maakt!

REIE
__________________
Nu zal ik doden u beide, Elegast u ende uw paard. Ten zi dat gi ter vaart, Nederbeet optie moude: Zo mag uw ors t lijf behouden.
Met citaat reageren
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Huiswerkvragen: Exacte vakken [BIO] Hulp nodig met oefening natuurwetenschappen
Emanugeto
0 09-03-2014 17:20
Lichaam & Gezondheid bloeddonor
Verwijderd
102 24-04-2006 10:30
Lichaam & Gezondheid Enquete
Maeglin
6 23-03-2004 15:18
Lichaam & Gezondheid kind & blauwe plekken
Steleto
41 06-02-2004 15:35


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:27.