Op een dag, een aantal jaar geleden, keek ik op George RR Martins website om op te zoeken wanneer "a dance with dragons" uit zou komen en in zijn not-a-blog meldde hij dat het nog wel even ging duren maar dat als we in de tussentijd goede fantasy wilden lezen, we vooral de boeken van Robin Hobb moesten gaan lezen. Dus dat deed ik.
En wat een goede tip is dat geweest

Robin Hobb heeft in haar boeken rondom de Six Duchies en de Rainwilds zo'n fantastische wereld gecreëerd, met zo veel originele fantasy-elementen. Ik hou er ook erg van hoe elke trilogie de andere trilogieën raakt, soms duidelijk met een gedeeld personage dat een grote rol speelt, maar heel vaak ook subtieler. Een vriend van me heeft de kritiek dat ze een trilogie vaak afsluit met een deus ex machina en ik zie zijn punt, maar nu ik haar boeken voor de tweede keer lees en dus weet hoe ze aflopen, zie ik hoe ze eigenlijk al vanaf het begin naar het einde toewerkt.
Wie heeft ook haar boeken gelezen? Wat vind je ervan? Wie zijn je favoriete personages? En wat vind je van de Soldier's Son trilogie, die zich op een andere wereld afspeelt en vaak veel kritiek krijgt?