Oud 01-12-2003, 01:37
BEZOEKER1
HI IEDEREEN

IK SNAP NIETS VAN ELEKTROMAGNETISME

KENNEN JULLIE MISSCHIEN EEN SITE WAAR DIT BETER UITGELEGD
WORDT DAN METHODE SCOOP?!

enkele dingen die ik niet snap;

hoe weet je uit een tekening of de spoel of zo met de klok mee draait of niet/
en wie snapt de veldlijnen ..
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 01-12-2003, 06:15
ProPHeT
ProPHeT is offline
Zoek even op linker- of rechterhandregel. Met die dingen kun je dat soort zaken bepalen. Ik weet ze niet uit mijn hoofd.
Met citaat reageren
Oud 01-12-2003, 14:24
Keith
Avatar van Keith
Keith is offline
um, i kzal mn best doen eht wat uit te leggen.

Je moet een veld zien als iets abstracts, ent als krachten. Net als krachten hebben velden een richting en een sterkte. Alleen werkt een kracht op een punt en een veld op een hele 3D-ruimte. Exchter moet je bij natuurkunde vooral uitgaan van 2D-velden (de 3e dimensie wordt volledig genegeerd), dat zal ik dus ook doen.

Een goed voorbeeld is het veld dat ontstaat tussen twee geladen platen. Als je hier de dwarsdoorsnede van neemt krijg je twee lijnen met daartussenin het 2D-veld. In principe loopt van elk punt op de ene lijn naar eht dichtsbijzijnde punt op de andere lijn een veldlijn, maar dit zijn oneindig veel lijnen, en dus worden bij een veld slechts enkele lijnen getekend. Veldlijnen staan dus eigenlijk symbool voor het veld. Het is dan ook mogelijk met de gegeven veldlijnen oneindig veel andere veldlijnen erbij te tekenen.

Over de richting van veldlijnen...

Elke elektrische stroom (stroom van lading) ontstaat een EM-veld. Om een draad kan je de richting van dit veld bepalen door de rechterhandregel. Je moet in dlucht met je rechterhand een vuist maken met je duim naar buiten wijzend (dus in de richting van je linkerhand). Dan ga je je hand zo draaien, dat je duim in de richting van de stroomrichting gaat (van de+pool naar de-pool). Nu gaan de veldlijnen in de richting van je vingers. (maar zoek op eht web maar naar een diagrammetje ter verduidelijking).

De linkerhandregel is voor het bepalen van de Lorentz(= magnetische)kracht die wordt uitgeofend als gevolg van een interactie tussen het EMveld van een stroom en een magneet. Deze is echter lastig uitelggen vind ik.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Huiswerkvragen: Exacte vakken [NA] opdracht twaalf VWO eindexamen 2013-2 Help!
AardbeiKers
1 18-05-2014 17:00
Levensbeschouwing & Filosofie Gaan we allemaal dood? [LHC]
De Veroorzaker
46 28-09-2008 12:30
Huiswerkvragen: Exacte vakken Zweeftrein
M-King
4 10-04-2002 21:24
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Hier schrik ik wel ff van... Amerika heeft een nieuw wapen bedacht...
Rabbi Daniel
31 24-03-2002 21:51
Levensbeschouwing & Filosofie bewUstzijn...
Floef
18 08-03-2002 11:59
Huiswerkvragen: Exacte vakken E=MC² -> ondekking?!
Dreamzilla
22 20-06-2001 19:10


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:55.