Citaat:
Ik vind de laatste twee zinnen nogal storend werken op het ritme van het gedicht.
Verder, wat wil je precies dat we over het gedicht zeggen? Ik bedoel, waar moeten we op letten?
|
Ah, ik weet niet precies wat! Ik vond hem zodanig minder dan wat ik normaal schrijf dat ik dacht dat het misschien makkelijker was om commentaar op te leveren (want verder ben ik DoP een beetje ontgroeid geloof ik, no offence

)
Over de laatste twee regels was ik zelf het minst tevreden, dus dat klopt misschien wel. Ik zal in elk geval nog eens kritisch naar het ritme kijken.
Citaat:
Ik vind de enjambement bij 'naar/toe' storend. 'Naartoe' is één woord, dat moet je niet zomaar ergens af gaan breken, en al helemaal niet zonder streepje. Maar ik denk dat een streepje lelijk zou staan. En ik erger me aan het woordje 'nog' in de tweede regel.
En het laatste woord vind ik niet bij de rest van het gedicht passen. Het gedicht doet me denken aan gevechten met de elementen op de steppe van Mongolië, en 'vastgoed' doet me denken aan Holleeder enzo. En daarna aan stralend nieuwe huizen in Empel.
Al nemen al die kleine dingetjes niet weg dat ik zó houd van de hele sfeer en beelden van dit gedicht. <3 En wat Geel zegt over de laatste twee zinnen vind ik niet, die lopen prima.
|
Ah!
''Nog'' kan gewoon weg.

"Naartoe'' verdient inderdaad geen schoonheidsprijs. Al wil ik wel heen graag het beeld van ''naar een woning toegroeien'' erin, om beweging en stilstand in een zin te verenigen. Misschien dat ik met wat woorden husselen een eind kom.
''Vastgoed'' niet nee?

Ik vond dat juist de grap/het contrast tussen eeuwenoud zwerversvolk / nieuwe vastigheid (inderdaad gewoon in Nederland). Maar als het al pejoratief werkt dan moet ik er maar iets anders van maken, I guess.
Thanks beide!