Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Liefde & Relatie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 04-08-2008, 00:24
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Hallo s.com-forumbeesten,

Ik zit eigenlijk met iets, waar ik nu al n tijd mee rondloop, en wat me ook wel bezighoudt en dwarszit. Het is geen levensbedreigend iets ofzo, maar goed, ik wil gewoon even weten wat de rest hiero ervan vind.

De situatie:
Sinds n maand of twee praat ik steeds meer met een ex-vriendin van één van mn beste maten (hij vind het overigens geen probleem, ALS er iets komt, zou hij het alleen maar mij gunnen). Het begon wat op feestjes, dus gewoon real-life. Toen ik mijn examenfeest vierde, vertelde n vriendin van me ineens dat zij (die ex-vriendin) mij leuk vond. Ik dacht dat het een grapje was, aangezien .. tja, denk dat de meesten wel wat examenfeesten gehad hebben

Ze was dus nuchter, en iemand anders zei ook dat ze dat gezegd had. Toen hebben we op msn wat gepraat en kreeg ze via een vriendin mijn mobiele nummer en begonnen we ook wat te sms'en. Sommige smsjes leken best wel serieus, ze had het over een droom, waarvan ze dacht dat ze hem wel waar kon maken, als ik ook iets wilde. Zelfs het feit dat ik naar Lloret de Mar ging, bracht haar niet van haar à-propos.

Toen besloten we maar wat af te spreken. We zouden eerst ergens wat gaan drinken, maar ze moest om 5 uur weer werken, dus dat leek niet verstandig. Ben maar bij haar thuis langs gegaan. Het probleem was alleen dat ik me die dag -overigens het hele weekend al- niet zo lekker voelde. Beetje trillerig (wellicht nerveus) en ik was er niet helemaal bij denk ik ... Nu geloof ik zelf dat ik het daardoor verpest heb. Ik voelde me bij haar echt top, heb me lang niet meer zo gevoeld (afgezien van mn lichamelijke gesteldheid dan). Gewoon naar haar kijken maakte me al weer n heel stuk gelukkig. Er is die middag weinig gebeurd ofzo, alleen gepraat en dergelijke, en wat tegen elkaar aangehange, maar we zijn ook allebei best verlegen ...

Maarrr ... nu komt het probleem ... sinds ik bij haar langs geweest ben, lijkt het allemaal heel erg bekoeld bij haar. Ze zou in eerste instantie ook nog langskomen voor mn verjaardag, maar toen moest ze ineens werken, dus kon ze niet. Daar reageerde ik best teleurgesteld op, heb daar ook excuses voor aangeboden, maar goed ... Nee, ik ben al twee weken lang bang, dat t door mij komt, doordat ik me van n slechte kant heb laten zien. Ze zegt dat dat niet zo is, maar voor mij lijkt het allemaal teveel 1 + 1 = 2 (ik kom langs, en daarna is t bekoeld). Ik krijg geen smsjes meer waarin ze zegt dat ze "onze" droom waar wil maken. Toen ik haar smste dat ik haar best gemist had op vakantie, ging ze er niet op in. Toen ik haar nogmaals smste of we nog wat af zouden spreken, kreeg ik ook geen reactie.
Ik wil hiermee gewoon verder. Het voelde allemaal goed toen ik bij haar was. Ik weet niet of iemand weet wat ik kan doen? Geef a.u.b. wat zinnige reacties, waar een mens wat aan heeft, want ik wil dit gewoon in de goeie richting oplossen, als dat gaat ...
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 04-08-2008, 00:58
botulismf
Avatar van botulismf
botulismf is offline
Als ze niet reageert op sms'jes lijkt het er sterk op dat ze zich, helaas voor jou, toch bedacht heeft. Je kunt haar nog eens vragen om iets te doen als je haar in het echt tegenkomt, maar ga dan vooral niet beledigd vragen waarom ze niet antwoordt op je sms'jes. Als je haar in haar gezicht gewoon vraagt of ze nog eens iets af wil spreken, zou haar reactie duidelijk genoeg moeten zijn - enthousiast of ongemakkelijk/afwijkend/ze bedenkt een excuus. Laat je in het laatste geval niet aan het lijntje houden.

Ik zou het persoonlijk laten zitten en verder kijken als ik jou was, maar misschien wil je nog een poging wagen.
__________________
In what scientists are calling "pretty gay", I can't find my shoes.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 11:34
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Hmm, ze reageert wel op me, maar zo vaag, afwezig ... en ik baal er gewoon zo van. Ik heb haar gisteravond nog opgebeld, maar ik heb een klotemobieltje, waar niemand mij mee verstaat. Ze zou terugbellen vandaag - hoop ik ...
Daarnaast heb ik geen zin om lullig te gaan reageren als ze niet terugsmst. Dan voel ik me al helemaal zo'n control freak die t liefst niets anders doet dan nagaan waarom hij niet teruggesmst wordt. Dan leg ik ook teveel druk op haar, dat ze teveel moet, en dat wil ik niet.
Het probleem is ook dat ik haar dan weer niet zo 1-2-3 overal tegenkomt. Ze woont best een eindje hier vandaan, dus dan wordt t alweer lastig ... Scoorde wel punten doordat ik daar heenfietste, wat ze fijn vond dat ik dat voor dr over had, maar goed, dat was nog voordat ze koeler deed over alles.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 12:34
Smokin'
Smokin' is offline
Je scoorde geen punten omdat je daar heen fietste. het was een uiting van veel te veel interesse veel te snel. Als je een relatie met haar had gehad was het geen punt geweest, maar dit meisje heb je nog geeneens een keer mee gezoend. Toch fiets je stad en land af om naar haar toe te gaan. Het maakt je niet leuker; enkel liever, en dat is niet aantrekkelijk.

De reden waarom alles is bekoelt nadat je bij haar langs geweest was is omdat je geen aantrekkelijke eigenschappen hebt getoond. Je wilde te graag en daardoor verprutsen kerels altijd alles. Het kon eigenlijk niet meer zo vlak voor haar werk, maar je was zo wanhopig om haar te zien dat je wel even op de fiets sprong. Een overdreven actie, want daarmee liet je direct merken hoe geweldig jij haar vind en hoe beschikbaar je wel niet bent. Is dat intrigerend/interessant voor een meisje? Uiteraard niet. het komt dus idd door jou, je hebt je slechte kant laten zien, maar niet op de manier waarop je zelf vermoedde.

Wees maar blij dat er verder nog niks gebeurt was, want anders was je emotioneel helemaal ontspoort na een afwijzing als deze. Kijk wat je doet. ze komt niet op je verjaardag, en dan word jij boos. Belachelijk. Ze is je helemaal niet verschuldigd daar te zijn, dat ten eerste. Daarnaast liet je wederom zien hoe graag je haar wilde, doordat je liet merken hoe erg je er van baalde dat ze niet kwam. Daarna bied je dan ook nog eens je excuses aan. Maar daarmee communiceerde je wederom slapheid, door eerst boos te zijn, en haar even makkelijk weer te vergeven. Netjes misschien, maar ook een signaal dat je haar absoluut wilde 'behouden'.

Citaat:
Nee, ik ben al twee weken lang bang, dat t door mij komt, doordat ik me van n slechte kant heb laten zien. Ze zegt dat dat niet zo is,
Ze zegt dat het niet zo is? Dit betekent dus dat je dit met haar besproken hebt? Gevoelens bespreken terwijl er nog niks gebeurt is, dat gaat nergens over. Wederom voerde je hiermee de druk meer op, doordat je liet merken dat je er mee zat dat zij anders deed na jullie date. Op welke manier kan praten over eigen gevoelens, gevoelens bij de ander versterken? Niet. Daarna ga je verder, en vertel je aan haar dat je haar gemist hebt. Tuurlijk reageerde ze daar niet op. Wat moet ze daarop zeggen? 'Ik heb jou ook gemist, ook al heb ik enkel slechts ooit wat interesse getoond en is er nooit iets tussen ons gebeurt.' Je hebt wel degelijk teveel druk op haar gelegt. je legt haar allemaal gevoelens op, terwijl er geen enkele indicatie is dat zij die deelt. Vervolgens reageer je verrast en teleurgesteld als zij niet jou gevoelens beantwoord. Jij wil hier inderdaad graag mee door, maar er helaas niks om mee door te gaan. Move on.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 13:46
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Fijn om te weten dat ik alles fout heb gedaan wat maar fout kon gaan. Maar ik zal je ffkes helpen.

Nee, het was geen wanhoopsdaad, zoals jij suggereert. We hebben dit afgesproken, en juist omdat zij moest werken, ben ik naar haar toe gegaan, omdat ze anders vrij vroeg wegmoest, en dat vond ze zelf ook niet zo leuk. En van tevoren had ik zelf mijn twijfels juist over haar, of zij wel iets voor mij was, maar ik wilde het graag uitzoeken of het wat was, ik wilde het kans gunnen. Het viel voor mij goed uit, maar oke.
Daarnaast werd ik niet boos, ik vond het gewoon jammer, dat ze niet kon komen. Maar dat had ook te maken omdat sowieso alles al tegenzat die dag, het leek een eenzame verjaardag te worden. Ik weet niet wie daar wel zin in heeft, maar goed. Was niet netjes om dat op haar te botvieren -wat ik overigens ook niet deed, ik zei alleen dat ik het jammer vond - maar goed.

Ten slotte: geen indicatie dat zij mijn gevoelens deelt? Zij begon over een droom, dat ze wel wat zag in iets tussen haar en mij ... dus ik zou niet zeggen dat er geen enkele indicatie was. Maar goed, nou ja, dan kan ik maar weinig anders doen dan het vergeten, aangezien ik toch al ALLES fout heb gedaan.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 14:09
Verwijderd
Citaat:
Fijn om te weten dat ik alles fout heb gedaan wat maar fout kon gaan. Maar ik zal je ffkes helpen.

Nee, het was geen wanhoopsdaad, zoals jij suggereert. We hebben dit afgesproken, en juist omdat zij moest werken, ben ik naar haar toe gegaan, omdat ze anders vrij vroeg wegmoest, en dat vond ze zelf ook niet zo leuk. En van tevoren had ik zelf mijn twijfels juist over haar, of zij wel iets voor mij was, maar ik wilde het graag uitzoeken of het wat was, ik wilde het kans gunnen. Het viel voor mij goed uit, maar oke.
Daarnaast werd ik niet boos, ik vond het gewoon jammer, dat ze niet kon komen. Maar dat had ook te maken omdat sowieso alles al tegenzat die dag, het leek een eenzame verjaardag te worden. Ik weet niet wie daar wel zin in heeft, maar goed. Was niet netjes om dat op haar te botvieren -wat ik overigens ook niet deed, ik zei alleen dat ik het jammer vond - maar goed.

Ten slotte: geen indicatie dat zij mijn gevoelens deelt? Zij begon over een droom, dat ze wel wat zag in iets tussen haar en mij ... dus ik zou niet zeggen dat er geen enkele indicatie was. Maar goed, nou ja, dan kan ik maar weinig anders doen dan het vergeten, aangezien ik toch al ALLES fout heb gedaan.
Zo'n dramaqueenattitude maakt je erg onaantrekkelijk voor vrouwen, dus probeer die in elk geval de volgende keer te verbergen, of doe er iets aan.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 14:19
Smokin'
Smokin' is offline
Citaat:
Fijn om te weten dat ik alles fout heb gedaan wat maar fout kon gaan. Maar ik zal je ffkes helpen.

Nee, het was geen wanhoopsdaad, zoals jij suggereert. We hebben dit afgesproken, en juist omdat zij moest werken, ben ik naar haar toe gegaan, omdat ze anders vrij vroeg wegmoest, en dat vond ze zelf ook niet zo leuk. En van tevoren had ik zelf mijn twijfels juist over haar, of zij wel iets voor mij was, maar ik wilde het graag uitzoeken of het wat was, ik wilde het kans gunnen. Het viel voor mij goed uit, maar oke.
Daarnaast werd ik niet boos, ik vond het gewoon jammer, dat ze niet kon komen. Maar dat had ook te maken omdat sowieso alles al tegenzat die dag, het leek een eenzame verjaardag te worden. Ik weet niet wie daar wel zin in heeft, maar goed. Was niet netjes om dat op haar te botvieren -wat ik overigens ook niet deed, ik zei alleen dat ik het jammer vond - maar goed.

Ten slotte: geen indicatie dat zij mijn gevoelens deelt? Zij begon over een droom, dat ze wel wat zag in iets tussen haar en mij ... dus ik zou niet zeggen dat er geen enkele indicatie was. Maar goed, nou ja, dan kan ik maar weinig anders doen dan het vergeten, aangezien ik toch al ALLES fout heb gedaan.
Denk na. je bent ziekjes, ze woont ergens anders, en toch stap je op die fiets. Dat geeft toch wel een signaal dat je er erg veel zin in had, en dat is anders dan de attitude die je boven beschrijft. En ja, je vond het zo jammer van je verjaardag dat je na afloop zelfs excuses moest maken. Dat wordt nog wat als je echt boos bent.

Wat maakt het uit wat ze gezegt heeft? je kan er niks mee als er geen acties aan verbonden zijn. Bovendien was dat allemaal voor dat je op date ging, en na die date werd dit van haar kant juist minder, terwijl jij extra gas begon te geven. Stel jullie hadden een aantal keer afgesproken, gezoend en het is supergezellig, en ze zegt dan iets dergelijks, dan zegt dat veel meer. Maar dit is niks, omdat er geen enkele significante, tastbare real-life actie mee verbonden is. Het enige wat voor mij zeker is uit jou verhaal is dat ze enige interesse in je had.

Maargoed, vertel me dit. Waarom denk jij dat je punten scoort als je naar haar toefietst (terwijl je ziek bent en zij vrij snel moet werken)?
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 14:40
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Door in ieder geval niet de asociale zak uit te hangen door te zeggen dat ik niet dat hele eind wilde fietsen. En bedankt dat je me ziek noemt, ik zal het onthouden. Wat had ik dan moeten doen? Zeggen dat ze erin kon blijven, en dat ik nooit zou gaan fietsen? Je moet toch zeker wat om elkaar eens te spreken, of niet soms? Als jij dat dan een teken vind dat ik te graag wil, dan mag je dat vinden. Ik noem het eerder nieuwsgierigheid of iets dergelijks. Als jij dan vind dat ik ziek ben ofzo, dat ik dat doe, vind dat gerust. Dat boeit me niks. Ik kies toch zeker ook niet zelf uit waar degene woont die mij aantrekt? Jezus christus zeg.
En nogmaals, ze wilde zelf ook dat ik kwam, of ze moest werken of niet. dat maakte haar niks uit.

Nee, dit wordt waarschijnlijk maar een eindeloze discussie. Ik geef je maar gelijk, ik ehb het allemaal fout gedaan, voor de rest, smijt er dan maar een slotje op.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 15:10
Smokin'
Smokin' is offline
Citaat:
Door in ieder geval niet de asociale zak uit te hangen door te zeggen dat ik niet dat hele eind wilde fietsen. En bedankt dat je me ziek noemt, ik zal het onthouden. Wat had ik dan moeten doen? Zeggen dat ze erin kon blijven, en dat ik nooit zou gaan fietsen? Je moet toch zeker wat om elkaar eens te spreken, of niet soms? Als jij dat dan een teken vind dat ik te graag wil, dan mag je dat vinden. Ik noem het eerder nieuwsgierigheid of iets dergelijks. Als jij dan vind dat ik ziek ben ofzo, dat ik dat doe, vind dat gerust. Dat boeit me niks. Ik kies toch zeker ook niet zelf uit waar degene woont die mij aantrekt? Jezus christus zeg.
En nogmaals, ze wilde zelf ook dat ik kwam, of ze moest werken of niet. dat maakte haar niks uit.

Nee, dit wordt waarschijnlijk maar een eindeloze discussie. Ik geef je maar gelijk, ik ehb het allemaal fout gedaan, voor de rest, smijt er dan maar een slotje op.
Mijn excuses voor dit misverstand. Ik dacht dat je zelf had aangegeven ziek te zijn, zie openingspost:
Citaat:
Het probleem was alleen dat ik me die dag -overigens het hele weekend al- niet zo lekker voelde
Ik vind je niet ziek in de zin van 'ziek in je hoofd', helemaal niet.

Wat ik wil zeggen, niet persé subtiel, is dat je kan communiceren dat je iets (te graag) wil, zonder dat dat op het eerste gezicht zo lijkt. Ik ben er voorstander van om in eerste instantie niet bepaald veel moeite te doen voor een meisje, want dat geeft een verkeerd signaal, zeker als ze mooi en leuk is.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 15:22
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Luister niet naar Smokin', hij kraamt onzin uit.

Maar het lijkt er wel op dat haar interesse wat is bekoeld. Jammer, maar niet echt wat aan te doen. Ik zou proberen niet te veel aandacht aan haar te besteden en je op andere dingen te richten. Op haar wachten heeft iig geen zin, je hebt genoeg signalen gegeven, dus als zij er dan niet op ingaat zegt dat genoeg.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 15:46
Verwijderd
Citaat:
Luister niet naar Smokin', hij kraamt onzin uit.
eerlijk gezegd denk ik dat smokin' best wel een punt kan hebben.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 15:53
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Citaat:
eerlijk gezegd denk ik dat smokin' best wel een punt kan hebben.
Ik niet. Haar afschrikken terwijl zij het heeft over dromen en wat met hem beginnen? Wat een onzin. Ze wordt er alleen door afgeschrokken als zij het daarvoor al niet heel erg zag zitten, en dan zou ze zulke dingen niet zeggen.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 15:59
Verwijderd
Citaat:
Ik niet. Haar afschrikken terwijl zij het heeft over dromen en wat met hem beginnen? Wat een onzin. Ze wordt er alleen door afgeschrokken als zij het daarvoor al niet heel erg zag zitten, en dan zou ze zulke dingen niet zeggen.
je zegt zelf dat haar interesse blijkbaar bekoeld is - daar moet toch een verklaring voor zijn? smokin' geeft een mogelijke verklaring, end of story. niks 'onzin' aan.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 16:04
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Citaat:
je zegt zelf dat haar interesse blijkbaar bekoeld is - daar moet toch een verklaring voor zijn? smokin' geeft een mogelijke verklaring, end of story. niks 'onzin' aan.
Nou, die verklaring lijkt mij dus onzin, vanwege bovenstaande reden.
Logischer lijkt mij dat die date haar toch niet zo bevallen is, of dat ze misschien iemand anders is tegengekomen ofzo.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 16:12
Marcade
Avatar van Marcade
Marcade is offline
Citaat:
je zegt zelf dat haar interesse blijkbaar bekoeld is - daar moet toch een verklaring voor zijn? smokin' geeft een mogelijke verklaring, end of story. niks 'onzin' aan.
Smokin' geeft inderdaad een mogelijke verklaring maar helaas brengt die het altijd als de verklaring en andere verklaringen zijn er niet; andere scenario's worden gelijk de kop ingedrukt. :-/
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 16:16
Verwijderd
Citaat:
Smokin' geeft inderdaad een mogelijke verklaring maar helaas brengt die het altijd als de verklaring en andere verklaringen zijn er niet; andere scenario's worden gelijk de kop ingedrukt. :-/
nouja, dàt heb ik dus ook niet beweerd hé. ik vond gewoon dat smokin' zijn verklaring iig niet als onzin moest worden afgedaan.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 16:22
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Citaat:
Mijn excuses voor dit misverstand. Ik dacht dat je zelf had aangegeven ziek te zijn, zie openingspost:Ik vind je niet ziek in de zin van 'ziek in je hoofd', helemaal niet.
Ok, dan is dat ook weer de wereld uit. No offense further. Nee, ik ben niet ziek, alleen prettig gestoord soms

Los daarvan, ik heb ook van wat meer mensen in mijn omgeving gehoord dat ik het moet laten schieten. Dat lijkt ook het meest makkelijke. Misschien wel té makkelijk. Ik weet niet, ik heb ook geen zin om mijn zin door te drijven. Op dat punt snap ik de redenatie van Smokin' wel, dat ik misschien het té graag wil. Misschien wil ik dat ook wel. Het is niet dat ik haar stalkerig achterna loop, of als ik na een uurtje nog niets terug gehad heb, meteen er bovenop zit.

Anyway, ik denk inderdaad dat het misschien wel wat te maken heeft met het te graag willen. Ik kan nu niet echt zeggen dat het altijd even makkelijk gaat bij mij, dus elke keer als er iemand mij leuk vind, dan probeer ik het ook gewoon, totdat het echt duidelijk is dat er niets uitkomt. Dat is waarschijnlijk een hele slechte instelling, maar ik wil gewoon graag gaan voor zoiets dan, gewoon graag 100% inzet tonen en ervoor gaan. Tenzij het werkelijk vanaf t begin af aan al uitzichtloos is, maar dit leek daar in eerste instantie niet op ...
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 21:18
Smokin'
Smokin' is offline
Dat klopt.

Daarnaast; Naar mijn idee is het zo dat je altijd moet letten op wat iemand daadwerkelijk doet, in combinatie met wat deze persoon zegt. Dit om twee redenen; een daadwerkelijke actie bied veel meer houvast en een betere indicatie van interesse dan woorden alleen. Daarbij komt dat mensen woorden allemaal op een verschillende manier kunnen interpreteren alsook dat mensen heel vaak 'in het moment' iets zeggen. Daarmee is niet gezegt dat dat dan niks betekende, enkel dat je pas zekerheid hebt over de betekenis ervan als daar een bepaalde actie mee gepaard gaat.

Het is daarnaast een misvatting om ervan uit te gaan dat interesse van een meisje gekoppeld is aan de mate waarin de jongen 'ervoor gaat' of moeite doet. Ik snap wel welke redenering er achter zit, maar deze gaat niet op. Ga maar eens na Thommos. Toen je vernam dat dit meisje je leuk vond, was je daar enigzins door verrast. Je had er, zoals ik het hier lees, geen speciale moeite voor gedaan. Blijkbaar waren het jou eigenschappen, niet de mate van moeite doen, die jou voor haar interessant maakten.

Daarnaast vertel je dat als een meisje jou ziet zitten, je het dan gewoon probeert. Een aparte redenering wederom, want waarom zou je je gedrag nog eens gaan veranderen en 'moeite gaan doen' terwijl ze je al leuk vind. Veel lui denken dat ze het meisje moeten tonen hoe speciaal ze is, en hoe leuk ze haar vinden, maar dat heeft maar weinig invloed op haar interesseniveau. De mate van commitment is vooral relevant als je echt aan een relatie begint, en niet op het moment dat je pas net begint elkaar te leren kennen.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 21:25
Smokin'
Smokin' is offline
Citaat:
Nou, die verklaring lijkt mij dus onzin, vanwege bovenstaande reden.
Logischer lijkt mij dat die date haar toch niet zo bevallen is, of dat ze misschien iemand anders is tegengekomen ofzo.
Een tweetal verklaringen die vooral opvallen door de diepte van de argumentatie. Uiteraard is die date niet goed bevallen, dat denk ik ook, maar dat ontkracht niet mijn argumenten. Die 'ik wil graag' houding uitte zich natuurlijk ook wel tijdens die date.
Met citaat reageren
Oud 04-08-2008, 21:35
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Citaat:
Het is daarnaast een misvatting om ervan uit te gaan dat interesse van een meisje gekoppeld is aan de mate waarin de jongen 'ervoor gaat' of moeite doet.
Maar dat is wel precies wat jij zegt! Volgens jou heeft hij teveel moeite gedaan en daardoor heeft ze geen interesse meer.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 01:03
Verwijderd
Smokin' heeft wel een punt. Voor een meisje (maar ook voor een jongen) gaat de spanning eraf als de ander verbaal of non-verbaal (bewust of onbewust) duidelijk maakt dat hij/zij te graag de ander 'wil'. Immers, het spannende van interesse/verliefdheid is juist die constante vraag of de ander jou (nog) wel zo leuk vindt. Wat dat betreft is het gewoon een 'spelletje' van aantrekkingskracht, in zo'n vroeg stadium althans. Dat ze begint over 'dromen en een toekomst' met hem erin, is daar gewoon onderdeel van, maar dat was gedroom van haar kant, en betekent niet per definitie dat een relatie met de TS realiteit zou worden.

Ook dat teleurgesteld reageren en daarna excuses aanbieden (??!) vind ik wat raar klinken, en ook 'zwak'. Waarvoor moest jij je excuses aanbieden?

Ook dat je blijkbaar met haar hebt besproken dat jij je 'van je slechte kant hebt laten zien', is niet aantrekkelijk voor haar. Overanalyse van je momenten bij haar haalt de 'magie' weg van de avond (voor zover die er al was), helemaal als je dat met haar gaat bespreken. Zulke dingen kun je beter met vrienden bespreken als je erover wil praten, maar niet met haarzelf.
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 01:18
Verwijderd
Citaat:
Maar dat is wel precies wat jij zegt! Volgens jou heeft hij teveel moeite gedaan en daardoor heeft ze geen interesse meer.
Misschien wat ongelukkig geformuleerd van Smokin', maar wat ie bedoelt is:

De algemene misvatting is dat een jongen (veel) moeite moet doen om een meisje voor zich te 'winnen'; denk aan haar oppikken, deur openhouden, rekeningen betalen, het klassieke plaatje.

Maar als een jongen voor een eerste date 100 km naar haar huis fietst en weer terug (ik zeg maar wat), wordt hij daardoor niet leuker voor het meisje. Tot zover Smokin's punt over 'interesse meisje gekoppeld aan moeite'.

En daarnáást is er nog de megavalkuil: door teveel moeite te doen laat hij blijken te graag te willen, en daardoor verdwijnt de spanning, eindigt de 'jacht', en krijgt het meisje de jongen in haar schoot geworpen.
Net zoals een kat graag achter een muis aanzit, maar zo gauw -ie hem te pakken heeft, laat ie hem ongeïnteresseerd achter. Simpelweg omdat de muis geen uitdaging meer biedt (omdat ie dood is )
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 07:10
Volk
Avatar van Volk
Volk is offline
Citaat:
Misschien wat ongelukkig geformuleerd van Smokin', maar wat ie bedoelt is:

De algemene misvatting is dat een jongen (veel) moeite moet doen om een meisje voor zich te 'winnen'; denk aan haar oppikken, deur openhouden, rekeningen betalen, het klassieke plaatje.

Maar als een jongen voor een eerste date 100 km naar haar huis fietst en weer terug (ik zeg maar wat), wordt hij daardoor niet leuker voor het meisje. Tot zover Smokin's punt over 'interesse meisje gekoppeld aan moeite'.

En daarnáást is er nog de megavalkuil: door teveel moeite te doen laat hij blijken te graag te willen, en daardoor verdwijnt de spanning, eindigt de 'jacht', en krijgt het meisje de jongen in haar schoot geworpen.
Net zoals een kat graag achter een muis aanzit, maar zo gauw -ie hem te pakken heeft, laat ie hem ongeïnteresseerd achter. Simpelweg omdat de muis geen uitdaging meer biedt (omdat ie dood is )
En toch vind ik het jammer dat veel mensen denken in termen van 'jacht' enzo. Als je iemand leuk vind gaat het toch helemaal niet om spanning ofzo? Maar toch om het samen elkaar leren kennen en samen plezier te hebben? Misschien ben ik wel gewoon een heel raar kind...
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 11:12
Verwijderd
Citaat:
En toch vind ik het jammer dat veel mensen denken in termen van 'jacht' enzo. Als je iemand leuk vind gaat het toch helemaal niet om spanning ofzo? Maar toch om het samen elkaar leren kennen en samen plezier te hebben? Misschien ben ik wel gewoon een heel raar kind...
"Als je iemand leuk vindt gaat het niet om de spanning"? Euh, juist wel! Het IS toch ook heel spannend dan, als je verliefd bent en je hoopt dat de ander ook verliefd op jou is?
En goed, de term jacht moet je ook niet letterlijk nemen, en ik heb het bewust tussen ' ' gezet omdat niemand bewúst aan jagen denkt. Maar toch, er is wel enigszins sprake van. Je denkt alleen nog maar aan diegene, je probeert bij diegene te zijn, hem of haar misschien te verleiden (of juist niet als je verlegen bent) en zodoende bevestiging te krijgen. Je hebt je zinnen op de ander gezet, maar je laat niet teveel merken uit angst dat je diegene afschrikt.
En dat alles is heel spannend omdat er voor jouw gevoel (op dat moment) veel vanaf hangt. Pas als de ander laat blijken jou ook leuk te vinden, is de 'jacht' afgelopen, en dan (als je elkaar oprecht leuk vindt en het niet zomaar kalverliefde is) ga je elkaar leren kennen en samen plezier maken.

Kanttekening: dit is natuurlijk één mogelijk scenario. Het kan ook zo zijn dat jij en de ander elkaar al langer goed kennen en dat het meer van beide kanten tegelijk komt. In dat geval zou er van 'jacht' minder sprake zijn.
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 11:48
Smokin'
Smokin' is offline
Citaat:
Maar dat is wel precies wat jij zegt! Volgens jou heeft hij teveel moeite gedaan en daardoor heeft ze geen interesse meer.
Scherp opgelet, te rigide geïnterpreteerd. Zie Noodles post voor wat ik bedoelde. Maargoed, leg jij nou eens uit waarom dit('teveel er voor gaan') niet de reden is waarom ze geen interesse meer heeft.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 05-08-2008, 20:28
Volk
Avatar van Volk
Volk is offline
Citaat:
"Als je iemand leuk vindt gaat het niet om de spanning"? Euh, juist wel! Het IS toch ook heel spannend dan, als je verliefd bent en je hoopt dat de ander ook verliefd op jou is?
En goed, de term jacht moet je ook niet letterlijk nemen, en ik heb het bewust tussen ' ' gezet omdat niemand bewúst aan jagen denkt. Maar toch, er is wel enigszins sprake van. Je denkt alleen nog maar aan diegene, je probeert bij diegene te zijn, hem of haar misschien te verleiden (of juist niet als je verlegen bent) en zodoende bevestiging te krijgen. Je hebt je zinnen op de ander gezet, maar je laat niet teveel merken uit angst dat je diegene afschrikt.
En dat alles is heel spannend omdat er voor jouw gevoel (op dat moment) veel vanaf hangt. Pas als de ander laat blijken jou ook leuk te vinden, is de 'jacht' afgelopen, en dan (als je elkaar oprecht leuk vindt en het niet zomaar kalverliefde is) ga je elkaar leren kennen en samen plezier maken.

Kanttekening: dit is natuurlijk één mogelijk scenario. Het kan ook zo zijn dat jij en de ander elkaar al langer goed kennen en dat het meer van beide kanten tegelijk komt. In dat geval zou er van 'jacht' minder sprake zijn.
Ik ben inderdaad meer het type dat niet een liefdesrelatie aan gaat met een onbekende. Dus dan gaat het bij mij meer om de persoon dan om de spanning. Bedankt voor de uitleg
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 20:45
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Citaat:
Ik ben inderdaad meer het type dat niet een liefdesrelatie aan gaat met een onbekende. Dus dan gaat het bij mij meer om de persoon dan om de spanning. Bedankt voor de uitleg
Wel, het was niet echt een onbekende. Ik kende haar al wel n jaar n beetje, omdat ze dus de vriendin van een van mn vrienden was en omdat ze op dezelfde school zat enzo. Dus wat dat betreft was ze niet onbekend.
Maar goed, iedereen heeft het hier over teveel moeite doen. Misschien, sommigen vinden zelfs een eindje fietsen al moeilijk doen. T was opzich maar 40 minuutjes, dus dat valt voor mijn doen nog mee (school was 30 minuten fietsen). Verder heb ik haar echt niet elke dag lastig gevallen met 300 smsjes en steeds echt gedaan alsof ik het zó graag wilde. Het enige wat ik heb laten weten, wat dat ik aan het einde van mijn vakantie haar opzich wel gemist had, omdat ik haar ook al lang niet meer gezien had (ik zag haar daarvoor nog wel met meer regelmaat, met uitgaan en examenfeestjes enzo) ... maar als zelfs dát al teveel moeite is? Hoe weinig had ik dan moeten doen eigenlijk? Het is niet alsof ik elke dag dat eind gefietst heb om vervolgens met een bos rozen voor haar deur te staan en haar vervolgens alleen maar verliefd aan heb staan kijken of iets dergelijks ..
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 21:02
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Jezus, jullie doen net alsof jongens maar de ongeïnteresseerde klojo uit moeten gaan hangen en dan komt alles wel goed
Ik geef jullie wel gelijk dat teveel moeite doen kán afschrikken, maar dat is volgens mij nu echt niet het geval. Dan moet je idd (zoals Thommos als zei) 300 smsjes per dag gaan sturen, na twee dagen al zeggen dat je van haar houdt, boeketten laten bezorgen, dat soort dingen. En dat heeft de TS niet gedaan Een béétje moeite doen is wel handig, zelfs noodzakelijk. Als je dat namelijk niet doet zal het meisje al snel denken dat je haar niet leuk vind, en dan waarschijnlijk de boot afhouden omdat ze niet gekwetst wil worden. En dingen als naar haar toe fietsen omdat zij moet werken vind ik onder dat beetje moeite vallen.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 22:55
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Ik ben blij dat tenminste iemand zegt dat naar haar toefietsen niet overdreven is. Blijkbaar vinden de meeste zelfs dat al erg ver gaan. Ik weet niet, ik hoop tenminste niet dat ik in die categorie van "ongeïnteresseerde klojo's zou vallen nu? .. maar ik weet niet, ik ben nu al gauw bang dat ik mezelf opdringerig ga vinden ofzo, omdat ik graag wil weten wat en of zij nog iets verder wil. Zou ik er toch goed aan doen gewoon eens wat afwachten en wellicht over n dag of twee, drie weer wat te peilen?
Met citaat reageren
Oud 05-08-2008, 22:57
wallflower
Avatar van wallflower
wallflower is offline
Nee, zeker niet. Gewoon niks doen, het heeft toch geen zin.
__________________
i need so badly to believe that there is truth, that love is real
Met citaat reageren
Oud 06-08-2008, 09:50
Verwijderd
Je bent in de eerste paar posts heel duidelijk over wat je voelde en wat er gebeurd is. Maar na die reacties van Smokin' schiet je in de verdediging. Op zich wel begrijpelijk, want het komt voor jou heel hard over, omdat het over jou gaat.

Het zit 'm niet in een keertje naar haar toe fietsen of niet. Daar hoef je je niet druk om te maken, dat maakt het grote verschil niet. Het gaat sowieso om het totaalplaatje.
Als zij hetzelfde voor jou had gevoeld als jij voor haar voelde, dan was het allemaal perfect en leuk geweest.
Het punt is.. het komt weleens voor dat een meisje denkt van "hey, dat is wel een leuke jongen". Maar dat bij nader inzien toch blijkt dat die "klik" er van haar kant niet is. Dus dat die gevoelens die bij jou zijn ontstaan, bij haar gewoon niet zijn ontstaan. Ookal vond ze je wel leuk en liet ze dat merken.

Dat hoeft helemaal niet te betekenen dat je iets verkeerd hebt gedaan.
Wat Smokin' zegt, daar zit wel een kern van waarheid in.. maar ik weet niet of het nou echt van toepassing is op deze situatie.
Als je iemand leuk vindt, dan vind je diegene leuk, ongeacht wat iemand doet. (Tot op zekere hoogte dan he ).

Het is net zoiets als je druk maken om een goede versiertruc of openingszin. Als iemand jou leuk vindt dan maakt het weinig uit wat je zegt. En als iemand je niet leuk vindt, dan kun je nog zulke geweldig doordachte dingen zeggen, je zal er niks mee bereiken.

Maar uit jouw eerste posts kan ik wel opmaken dat je haar gewoon heel erg leuk vond en dat dat voor haar echt wel te merken was. Ze had misschien wel vrij snel door dat jij al snel gevoelens begon te krijgen die zij (nog) niet had.

Maargoed, of dat nou de oorzaak is, ik weet het niet. Het heeft ook weinig zin om daar verder bij stil te staan. Probeer het een beetje los te laten. Wat Smokin' zegt kun je zeker wel in gedachten houden voor een volgende keer. Je hoeft dan echt niet te veranderen, maar je kunt dan een beetje letten op wat je laat merken en of je niet te hard van stapel loopt.
Enne.. met moeite voor een meisje doen is natuurlijk niks mis ( ).

Heeft ze je trouwens nog teruggebeld? Want daar had je het in je tweede post over.
Met citaat reageren
Oud 06-08-2008, 09:58
Verwijderd
Citaat:
Anyway, ik denk inderdaad dat het misschien wel wat te maken heeft met het te graag willen. Ik kan nu niet echt zeggen dat het altijd even makkelijk gaat bij mij, dus elke keer als er iemand mij leuk vind, dan probeer ik het ook gewoon, totdat het echt duidelijk is dat er niets uitkomt.
Ehhm... het kan onmogelijk zo zijn dat altijd wanneer iemand jou leuk vindt, jij diegene ook leuk vindt.
Dus waarom probeer je het dan altijd als iemand jou leuk vindt?

Doe dat alsjeblieft niet.. probeer het alleen als jij echt iemand leuk vindt!
Met citaat reageren
Oud 06-08-2008, 11:12
Thommos
Avatar van Thommos
Thommos is offline
Citaat:
Ehhm... het kan onmogelijk zo zijn dat altijd wanneer iemand jou leuk vindt, jij diegene ook leuk vindt.
Dus waarom probeer je het dan altijd als iemand jou leuk vindt?

Doe dat alsjeblieft niet.. probeer het alleen als jij echt iemand leuk vindt!
Ik bedoelde dat eigenlijk ook, ik zei het eigenlijk wat vaag. Als iemand mij leuk vind, dat ik dat weet, en ik zie haar ook wel zitten, dan wil ik er ook voor gaan. Dat bedoelde ik eigenlijk, met dat het niet veel voorkomt dat het wederzijds is (lijkt te zijn).

Maar nee, ze heeft me niet teruggebeld ... waarschijnlijk zal ze t wel erg druk hebben denk ik, aangezien er trouwens ook meerdere zijn die zeggen dat ze amper wat van haar horen. En volgens mn vriend kwam het toendertijd bij hem ook wel eens voor dat ze t ene moment niets liet horen, en daarna weer veel. Maar goed, ik probeer t al weer los te laten. K ga maar extra werken, om in ieder geval iets te doen te hebben ^^

Bedankt in ieder geval voor jullie reacites allemaal, t heeft me wel geholpen!
Met citaat reageren
Oud 22-08-2008, 04:08
kous
Avatar van kous
kous is offline
Citaat:
Hallo s.com-forumbeesten,

Ik zit eigenlijk met iets, waar ik nu al n tijd mee rondloop, en wat me ook wel bezighoudt en dwarszit. Het is geen levensbedreigend iets ofzo, maar goed, ik wil gewoon even weten wat de rest hiero ervan vind.

De situatie:
Sinds n maand of twee praat ik steeds meer met een ex-vriendin van één van mn beste maten (hij vind het overigens geen probleem, ALS er iets komt, zou hij het alleen maar mij gunnen). Het begon wat op feestjes, dus gewoon real-life. Toen ik mijn examenfeest vierde, vertelde n vriendin van me ineens dat zij (die ex-vriendin) mij leuk vond. Ik dacht dat het een grapje was, aangezien .. tja, denk dat de meesten wel wat examenfeesten gehad hebben

Ze was dus nuchter, en iemand anders zei ook dat ze dat gezegd had. Toen hebben we op msn wat gepraat en kreeg ze via een vriendin mijn mobiele nummer en begonnen we ook wat te sms'en. Sommige smsjes leken best wel serieus, ze had het over een droom, waarvan ze dacht dat ze hem wel waar kon maken, als ik ook iets wilde. Zelfs het feit dat ik naar Lloret de Mar ging, bracht haar niet van haar à-propos.

Toen besloten we maar wat af te spreken. We zouden eerst ergens wat gaan drinken, maar ze moest om 5 uur weer werken, dus dat leek niet verstandig. Ben maar bij haar thuis langs gegaan. Het probleem was alleen dat ik me die dag -overigens het hele weekend al- niet zo lekker voelde. Beetje trillerig (wellicht nerveus) en ik was er niet helemaal bij denk ik ... Nu geloof ik zelf dat ik het daardoor verpest heb. Ik voelde me bij haar echt top, heb me lang niet meer zo gevoeld (afgezien van mn lichamelijke gesteldheid dan). Gewoon naar haar kijken maakte me al weer n heel stuk gelukkig. Er is die middag weinig gebeurd ofzo, alleen gepraat en dergelijke, en wat tegen elkaar aangehange, maar we zijn ook allebei best verlegen ...

Maarrr ... nu komt het probleem ... sinds ik bij haar langs geweest ben, lijkt het allemaal heel erg bekoeld bij haar. Ze zou in eerste instantie ook nog langskomen voor mn verjaardag, maar toen moest ze ineens werken, dus kon ze niet. Daar reageerde ik best teleurgesteld op, heb daar ook excuses voor aangeboden, maar goed ... Nee, ik ben al twee weken lang bang, dat t door mij komt, doordat ik me van n slechte kant heb laten zien. Ze zegt dat dat niet zo is, maar voor mij lijkt het allemaal teveel 1 + 1 = 2 (ik kom langs, en daarna is t bekoeld). Ik krijg geen smsjes meer waarin ze zegt dat ze "onze" droom waar wil maken. Toen ik haar smste dat ik haar best gemist had op vakantie, ging ze er niet op in. Toen ik haar nogmaals smste of we nog wat af zouden spreken, kreeg ik ook geen reactie.
Ik wil hiermee gewoon verder. Het voelde allemaal goed toen ik bij haar was. Ik weet niet of iemand weet wat ik kan doen? Geef a.u.b. wat zinnige reacties, waar een mens wat aan heeft, want ik wil dit gewoon in de goeie richting oplossen, als dat gaat ...
Ok luister GOED!
You fucked up in many ways, ik zal ze opsommen zodat je ze nooooit meer maakt, ooit!

ze wilde JOU aan telefoon enz, dus laat HAAR naar JOU komen, DUH. Welke man steekt moeite in iets wat hij niet wilt, het feit dat je naar haar ging d8 ze, ok hij ziet mij ook zitten Verdorie ik d8 dat hij iets moeilijker was om te krijgen.

VERONTSCHULDIG JE NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOIT VOOR JE GEDRAG TOV haar ( in een raltie uiteraard wel he ) maar nooit in pre-relatie. Damnn! xD

Door die dingen te doen ben je zwaar geakt in haar ogen en ben je niet meer de moeite waard om achterna te zitten.
__________________
hier staat helemaal niks
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Liefde & Relatie Vind ze me wel of niet leuk? Wat moet ik doen?
Jongen13jaar
12 24-07-2016 15:10
Liefde & Relatie Vragen of ze mij leuk vond.
Iemand26
5 06-08-2013 18:52
Liefde & Relatie Ze vond me leuk, heeft nu een vriend, ik twijfel/hoop
Worteltjes
25 18-08-2011 20:56
Liefde & Relatie Ik krijg het maar niet uit mn hoofd
Thommos
5 19-05-2009 07:30
Liefde & Relatie Love.. but?
Jaccow
22 23-08-2008 14:18
Liefde & Relatie Waarom GVD!
Super Vegeta
32 06-01-2003 12:21


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:59.